Newsletter
Chci poradit +420 739 036 527
Blog

Blog

Nejde vylepšovat to, co neděláme
Gerhard Mendrok
04.03.2019
Nejde vylepšovat to, co neděláme
Za příčinu nedostatečného pracovního výkonu často označujeme malé znalosti nebo slabé dovednosti. Své úsilí směřujeme do jejich vylepšení. Mnohdy nakupujeme knihy, čteme odborné články, sledujeme videa s návody jak být úspěšnější. Stala se nám jedna velmi zásadní věc: zaměňujeme příčinu a důsledek. Výsledkem potom je žádný nebo krátkodobý kladný nárůst obchodního výkonu.
Aktivní pobočková distribuce - trend roku
Na významu nabírá téma: Výkonnost poboček/pracovníků na pobočkách v prodeji pojištění.
Školení: náklad nebo investice
Kateřina Mendrok
23.11.2018
Školení: náklad nebo investice
Majitelé firem, obchodní manažeři i lidé z lidských zdrojů stojí často před otázkou návratnosti vynaložených prostředků na rozvoj lidí. Přitom školení obchodních dovedností obchodníků a manažerů jsou pro firmy klíčové. Když obchodníci mají velké příjmy tak firmy mají velké zisky. Budete překvapeni, že existují vzdělávací programy, kde aktivity a výsledky obchodních školení měřit lze.
Nakupovat finanční služby s odborníkem nebo sám?
Gerhard Mendrok, Pete Musil
25.10.2018
Nakupovat finanční služby s odborníkem nebo sám?
Jsou životní situace, ve kterých je zcela zřejmé, jaký finanční produkt pro ně potřebujete. Typickým příkladem je dovolená a s tím spojené cestovní pojištění. Téměř každý člověk si uvědomuje nutnost tohoto produktu, a proto automaticky a často sám jej i koupí.
Prodej podle cílových skupin
Gerhard Merndok
19.09.2018
Prodej podle cílových skupin
Umět hovořit jazykem jednotlivého kmene, to znamená se s tímto kmenem dohodnout, případně i obchodovat. Neumíte si vysvětlit malou úspěšnost svých obchodníků? Obchodníci vykazují dostatek obchodních aktivit, ale efektivita je nízká nebo žádná. To většinou znamená, že jejich příjmy klesají a tím pádem firemní příjmy také. Při bližším zkoumání stavu se často odhalí příčina: náhodné až nesystémové oslovování zákazníků, postrádající vnitřní uspořádání a logické postupy.
Diplom versus dovednost
Gerhard Mendrok
26.08.2018
Diplom versus dovednost
Z čeho v reálném životě máte opravdu užitek? Je to vysokoškolský TITUL nebo praktická DOVEDNOST? Proč velké procento lidí pracuje v pozicích a přitom studovali úplně jiný obor? Protože je ta práce baví! Často máme předpoklady dělat úplně něco jiného, než co jsme vystudovali. Všimněte si, kolik studentů Vysokých škol pracuje na recepcích hotelů, při práci jako referenti státní správy nebo v barech. Většinou jsou to lidé, kteří studovali jiný obor. Čím to je?
Odborník nebo obchodník?
Častá otázka obchodních ředitelů a personalistů v technicky orientovaných firmách. Bez tvrdých znalostí oboru se u obchodníků neobejdete. Nastává ovšem jiný problém. Pokud silně převažují odborné znalosti na úkor prodejních dovedností, jste jako vedení obchodu pod následujícími tlaky ze strany obchodních týmů.
Headhunting obchodníků: profese nebo dovednost
Poptávka po obchodnících je mnohdy větší než nabídka. Manažeři často přijmou do svých týmů i pracovníky, které by do vlastní firmy nikdy nepřijali. Aby se hledání nových obchodníků změnilo na výběr těch nejlepších z nejlepších, je nutné z výběru lidí udělat dovednost.
Efektivita vzdělávání
Gerhard Mendrok
16.02.2018
Efektivita vzdělávání
Pokud jste jednou zodpovědní za rozpočet na vzdělávání a rozvoj lidí, dostáváte od vrcholového managementu otázku: co nám to přináší? Tušíte, že očekávají odpověď, která má racionální obsah, tedy nejlépe tolik jsme investovali a tolik máme narůst výsledků. Ve vzdělávání je těžké tuto otázku odpovědět. Posun v rozvoji lidi, tedy individuálních osobností, máte možnost vyhodnocovat z jejich osobních hodnocení nebo dlouhodobě přes jejich kariérní výsledky.
Máme problém – začalo sa nám dariť!
Matej Kováč, partner ab connectia
19.01.2018
Máme problém – začalo sa nám dariť!
Všetko bývalo jednoduché. Pár kamarátov natlačených v jednej kancelárii a nápad, z ktorého môže niečo byť. Lenže potom, po čase, ste si nejako prestali rozumieť. Akoby ste kráčali vedľa seba, každý inou krajinou. Prečo? Začalo sa vám dariť.